Uudised

SISU kott ja Tuulikki Bartosik lõid omanäolise keskkonnasõbraliku fännitoote

märts 29, 2019

Allikas: SISU kott (pressiteade)

Noorte tüdrukute ettevõte SISU kott ja Tuulikki Bartosik on loonud Tallinn Music Weeki (TMW) jaoks erilised riidest kotid, millega saab vähendada sõltuvust väikestest kilekottidest.

SISU kott on idufirma, mis toodab kangast kotte väikeste kilekottide kasutuse vähendamiseks. Kotid on valmistatud Eestis kangaülejääkidest, et vähendada tekstiili raiskamist. TMW puhuks lõi SISU kott koos Tuulikki Bartosikiga erikollektsiooni. Nendele kottidele on trükitud Krõõt Kukkuri joonistatud koprapilt, mis on ka Bartosiki albumi „Storied Sounds“ kaanepildiks.

„Me oleme väga rõõmsad, et saame teha koostööd muusikuga, kes peab oluliseks oma fännitoodete keskkonnamõju. Festivalidelt saab osta lugematul hulgal pastapliiatseid, särke ja muud keskkonnale koormavat nänni. Me soovime pakkuda Tuulikki sõpradele midagi, mille kasutamine pakub naudingut, sest tead, et teed sellega maailmale heateo,“ ütles Kertu Birgit Anton SISU kotist. Ta usub, et tehes valdkondadeülest koostööd, jõuab sõnum palju kaugemale. Tänu sellele projektile arenevad korraga eesti uus muusika, eesti disain, kohalik ettevõtlus ja inimeste keskkonnasõbralik käitumine.

SISU kott kui projekt sai alguse ettevõtlusprogrammist Superheroes Estonia, mis pakub 13-17 aastastele tüdrukutele julgustust ja tuge oma lennukate ideede elluviimisel just siis, kui seda on lihtne kaotada. Programmi kolmas hooaeg algas 2018. aasta novembris, kui SISU koti tiim esimest korda omavahel tuttavaks sai. Laupäeval toimus pidulik lõpugala, kus SISU kott pälvis selle hooaja peaauhinna.

Tuulikki Bartosik on üks maailma hinnatumaid naisakordioniste, kelle muusikat kirjeldatakse akordionimuusikale harukordselt kui värsket ja uuenduslikku. Ta ammutab inspiratsiooni Võrumaa paksudest metsadest ja esivanemate pärandist ning viib kuulajaid kaasahaaravatele, kütkestavatele helirännakutele. Tuulikki on andnud hiljuti kontserte Jaapanis, Suurbritannias, Soomes, on üles astunud ERSOga ning käima lükanud naisakordionistide koostööprojekti Accordionesse.

“Olen aastaid olnud kilekottide rohkuse vastane ja proovinud ilma hakkama saada, õmmelnud ise kotte, ostnud riidest kotte või jätnud üldse ostmata ja kasutamata ning proovinud ilma läbi saada. SISU kotid on väga teretulnud algatus tänapäeva prügirohkes maailmas ja mul on väga hea meel edumeelse väikefirmaga koostööd teha. Järgmine kord poodi minnes või kingitust pakkides, on võimalus kilekoti või mingi muu värvilise pakendi asemel kasutada käsitööna valmistatud Krõõt Kukkuri poolt illustreeritud ainulaadset SISU kotti. Ostes koti, toetad prügivaba maailma, noorte edumeelset algatust ning eesti uue muusika jätkuvat arengut.”

Esmaspäeval algas Tallinn Music Week, mis kestab 25.-31. märtsini. Laupäeval Vabal Laval toimuval Viljandi pärimusmuusika festivali õhtul kl 20.00 astub üles Tuulikki Bartosik. Seal on ka ainus koht, kust saab osta SISU kottide erikollektsiooni. Lisaks saab kohtuda Tuulikki ja mõne SISU koti tiimiliikmega, et arutleda, kuidas maailma paremaks muuta.

SISU kotist: SISU kott on kuue tüdruku loodud vastutustundlik ettevõte, mis sai alguse Superheroes ettevõtlusprogrammist ning mis võitis programmi peaauhinna. Ettevõte toodab kergeid kangast kotte, mida saab kasutada poes käies väikeste kilekottide asemel, samuti näiteks kingikotina. SISU kotid on valmistatud Eestis tekstiiliülejääkidest, et vähendada kangajäätmeid. Enamiku kottidest õmblevad Põlvamaa Puuetega Koja inimesed, millega pakub projekt töövõimalust puuetega inimestele. Keskkonnahoid ja maailma parandamine on olnud algusest peale projekti keskmes, nii idee faasis kui igas tootmisetapis.

Tuulikki Bartosikist: Tuulikki Bartosik on üks maailma hinnatumaid naisakordioniste – akordionieksperimentaator, kes avardab akordionimängu võimalusi ning pärimusmuusika olemust. Oma muusikaks leiab ta inspiratsiooni Lõuna-Eesti kaunist loodusest ning esivanemate pärandist, seetõttu on talle ka keskkonnahoid väga oluline. Ta on esinenud Suurbritannias, Jaapanis, Soomes, astunud üles ERSOga ning lükanud käima naisakordionistide programmi Accordionesse.

 

HOIA SISU UUENDUSTEL SILM PEAL SIIN!